Łuszczyca - Jaką rolę w wspomaganiu leczenia łuszczycy może odegrać Alveo?

A - B - C - D - E - F - G - H - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - W - Z


Łuszczyca - Jaką rolę w wspomaganiu leczenia łuszczycy może odegrać Alveo?

Obecnie łuszczyca jest dość częstą chorobą, czy znane są jej przyczyny?
jest jedną z najczęstszych chorób skóry. Uważa się, że schorzenie dotyczy około 2 -3 procent ogólnej populacji. Rozpoznaje się je w 27 procentach przypadków przed 15 rokiem życia, częściej u płci żeńskiej. Etiologia choroby nie jest do końca poznana. To schorzenie wywołuje bowiem wiele czynników. Ważną rolę odgrywają zarówno predyspozycje rodzinne, jak i czynniki środowiska. Prawdopodobieństwo zachorowania na łuszczycę rośnie wraz z liczbą krewnych, którzy już na nią chorują. Jeśli jedno z rodziców ma tę chorobę, ryzyko, że dziecko też kiedyś zachoruje wynosi około 20 procent. Jeśli chorują obydwoje rodzice, możliwość jej wystąpienia u dziecka wynosi aż 75 procent. Na rozwój łuszczycy mogą mieć także wpływ czynniki środowiska, np. warunki klimatyczne, przebyte urazy skóry, stosowane leki, dieta, uzależnienia (palenie papierosów i nadużywanie alkoholu), infekcje, predyspozycje psychiczne. Ostatnie doniesienia wiążą łuszczycę z zaburzeniami gospodarki lipidowej, a zatem z większą częstością występowania chorób układu krążenia u tych chorych. W innych doniesieniach mówi się o zmianach w obrębie nerek i dwunastnicy.
Wspomniała pani, że na rozwój choroby mają wpływ warunki klimatyczne, mogłaby pani przybliżyć tę tezę?
Często rzuty choroby występują w zimnych porach roku lub w okresie przejściowym - na wiosnę lub jesienią. Dlatego najkorzystniejszy dla łuszczycy jest klimat gorący, w którym słońce ma działanie lecznicze. Korzystne są zatem miejsca, gdzie słońce świeci intensywnie, np. nad Morzem Martwym, gdzie ekspozycja na promienie UVB (powodują one oparzenia słoneczne) jest niewielka i dlatego można tam dość długo przebywać na słońcu.
A jaką rolę w rozwoju choroby odgrywają predyspozycje psychiczne?
Wielu pacjentów kojarzy wystąpienie objawów łuszczycy ze stresem, a w szczególności ze szkodliwym dla zdrowia stanem przedłużającego się napięcia emocjonalnego. Choroba występuje też częściej po silnych przeżyciach i wstrząsach psychicznych. Z drugiej strony chory na łuszczycę czuje się częściowo lub całkowicie odrzucony przez społeczeństwo, co odbija się na jego psychice.

Jaki przebieg najczęściej ma łuszczyca?
Nie jesteśmy w stanie przewidzieć, jaki będzie przebieg łuszczycy. Może się zdarzyć, że z nieznanych powodów zmiany łuszczycowe nagle ustąpią i już nigdy nie powrócą. Mogą też zniknąć na jakiś czas, na kilka miesięcy lub lat, a potem pojawiać się na nowo. W łuszczycy występują czerwone, zapalne ogniska pokryte srebrno białawymi łuskami (stąd nazwa choroby). Najczęściej zmianami dotknięte są: łokcie, kolana, okolice kości krzyżowej, dłonie i podeszwy oraz skóra głowy (bez łysienia). Na twarzy łuszczyca zdarza się bardzo rzadko. Prawie zawsze zaatakowane są również paznokcie u rąk i nóg. Opisywane powyżej objawy skórne dotyczą łuszczycy zwykłej, która występuje najczęściej. Istnieją jednak inne rodzaje tej choroby. Nieco większe wykwity dają obraz łuszczycy kropelkowa-tej. Ta postać ma ostry i wysiewny charakter; występuje po anginach i infekcjach górnych dróg oddechowych (głównie u młodych osób przed 30 rokiem życia). Jeszcze większe zmiany występują w łuszczycy plackowatej. Jeśli zaatakowana jest cała skóra chorego mówimy o łuszczycy uogólnionej jako powikłaniu łuszczycy zwykłej (najczęściej w wyniku niewłaściwego leczenia). Do specjalnych postaci łuszczycy zalicza się: łuszczycę krostkową dłoni i stóp, w której na dłoniach i na podeszwach stwierdza się liczne krosty z jałową treścią ropną, łuszczycę stawową, gdzie oprócz zmian skórnych występują zmiany stawowe prowadzące nieraz do trwałego inwalidztwa. Łuszczyca może być ciężką chorobą, ale nie śmiertelną i na pewno nie groźną.

Jakie części naszego ciała atakuje choroba?
Pewne miejsca (tzw. uprzywilejowane) są szczególnie narażone na rzuty łuszczycy. Wiadomo, że chorobę może wywołać każde podrażnienie skóry (bodziec mechaniczny, uraz, oparzenie), a łokcie i kolana są najbardziej narażone na silne bodźce mechaniczne.

Choroba jest trudna do wyleczenia, czy są jakieś skuteczne metody pozbycia się jej?
Ponieważ etiologia łuszczycy nie jest do końca wyjaśniona, głównym celem terapeutycznym w tej chorobie jest osiągnięcie remisji poprzez stosowanie leczenia objawowego. Leczeniem podstawowym jest terapia zewnętrzna (środki keratolityczne, środki redukujące, dziegcie, preparaty kortykosteroidowe). Stosuje się też leki doustne (psoraleny) w połączeniu z naświetlaniem długimi promieniami ultrafioletowymi UVA.W ciężkich postaciach łuszczycy zwykłej i łuszczycy stawowej można stosować leki cytostatyczne oraz pochodne kwasu witaminy A (podawane doustnie). Ogólne stosowanie kortykosteroidów w łuszczycy nie jest wskazane. Jednak żadna z tych metod nie jest idealna i całkowicie skuteczna. Nie ma bowiem preparatów, które nie wywołują skutków ubocznych.

Jaką rolę we wspomaganiu leczenia łuszczycy może odegrać Alveo?
U chorych leczonych metodami tradycyjnymi, którzy zaczęli podczas kuracji pić Alveo, obserwowałam lepsze efekty terapeutyczne, szczególnie w przypadku łuszczycy stawowej (u ponad 50 procent wszystkich pacjentów dochodzi do zmian stawowych, głównie małych stawów palców, ale też stawów kolanowych). Po 4 do 6 tygodniach stosowania Alveo znacznie ustępowały dolegliwości bólowe i powoli cofały się objawy chorobowe. Należy też podkreślić, że u osób stosujących suplementację preparatem Alveo okresy remisji choroby wydłużały się. Podsumowując, w leczeniu łuszczycy, oprócz leczenia tradycyjnego, duże znaczenie ma zastosowanie odpowiedniej diety i Alveo. Poza tym dołączenie do terapii preparatu Alveo, jako produktu poprawiającego metabolizm chorych komórek naskórka i skóry właściwej oraz wymiatającego wolne rodniki, szybciej przynosi poprawę stanu zdrowia chorych. Dodatkowo Alveo jako środek działający antystresowo zmniejsza obciążenia psychiczne, które w dużej mierze mają wpływ na zaostrzenie łuszczycy.

Czego chorzy na łuszczycę powinni unikać?
Pewne leki mogą prowokować wysiew zmian łuszczycowych. Są to: pochodne ampicyliny, tetracykliny, sole litu, B-blokery, niektóre leki obniżające ciśnienie krwi, niesterydowe leki przeciwzapalne, sterydy, biseptol. Naukowo dowiedziono, że rzuty choroby mogą być spowodowane przez infekcje, zwłaszcza bakteryjne, jak: zapalenie migdałków, zapalenie zatok przynosowych, dróg żółciowych, wyrostka robaczkowego, zębów. Dlatego ważne jest badanie tych narządów i leczenie ewentualnych ognisk zakażenia

Jak chory na łuszczycę powinien się odżywiać?
Do dziś nie udowodniono, aby istniał jednoznaczny związek choroby z żywieniem. Jednak dużą korzyść może przynieść dieta eliminująca gluten i produkty z mięsa wieprzowego. Ważne jest również uzupełnianie niezbędnych kwasów tłuszczowych (kwasy tłuszczowe omega-3), stosowanie przeciwutleniaczy (marchewka, pomidory oraz świeże owoce dostarczające karotenoidów) oraz witamin C i E. Zauważono, że u pacjentów nadużywających alkoholu i palących papierosy częściej obserwuje się ciężkie, oporne na leczenie postacie łuszczycy.


Opinie klientów:

Paweł Ziętek Łódź


Miałem bardzo poważną łuszczycę, na którą chorowałem przez 9 lat. Robiłem wszystkie możliwe terapie, jakie tylko były dostępne włącznie z wymianą krwi oraz terapią tlenową. Nic nie pomogło. Poznałem kobietę, która opowiedziała mi o Alveo, mówiła, że mam pić Alveo łuszczyca Pamiętając o poprzednich doświadczeniach z różnymi terapiami, nie bardzo chciałam uwierzyć, że jakiś Alveo mi pomoże. Ale w końcu się zdecydowałam. Na początku nie wiedziałam, że należy również pić dużo wody niegazowanej, aby wszystkie toksyny - które Alveo usuwa z organizmu - miały którędy wyjść, dowiedziałam się o tym po kilku dniach i przez kilka miesięcy piłam dodatkowo 2 litry wody w ciągu dnia. W ciągu 4 miesięcy od rozpoczęcia picia Alveo łuszczyca zniknęła, nie mam jej do dzisiaj. Przez pewien okres czasu nadal w to nie wierzyłem że się wyleczyłem, czekałam kiedy łuszczyca wróci bo tak mi mówili lekarze – minęło już 5 lat i łuszczyca nie wróciła.

Zobacz również artykuły PDF:(Do przeglądania plików wymagana jest przeglądarka plików PDF polecamy Foxit Reader program można ściągnąć klikając w ten link

Foxit ReaderSkóra zwierciadłem organizmu -łuszczyca

Tak dobrze, jest teraz nie czułam się przez 40 lat - łuszczyca, serce, niedrożność żył
Łuszczyca- choroby potrafią zatruć życie

SM - dwójka lekarzy - Alveo - łojotokowe zapalenie skóry, trądzik, -łuszczyca

Tagi: luszczyca, luszczyca, leczenie luszczycy, luszczyca paznokci, luszczyca glowy, luszczyca leczenie, luszczyca skory, luszczyca forum, luszczyca krostkowa, luszczyca stawowa, luszczyca objawy, luszczyca glowy, luszczyca leczenie, objawy luszczycy, luszczyca dieta
Strona niezależnego Dystrybutora nie jest własnością firmy Akuna Polska Sp. z o.o., która nie
ponosi odpowiedzialności za informacje na niej podane.