Ocena IRIPZOcena składu fitochemicznego i kwalifikacja użytkowa preparatu Alveo firmy Akuna

Zawarte w preparacie dietetycznym Alveo komponenty pochodzenia roślinnego reprezentują różne właściwości, które w pozytywny, ukierunkowany sposób wpływają na jedną lub więcej funkcji organizmu.

Można je zaszeregować do trzech grup aktywności biologicznej:
  • grupy środków tonizujących
  • grupy środków immunomodulujących
  • grupy środków rewitalizujących i remineralizujących
Przeprowadzone w Instytucie Roślin i Przetworów Zielarskich jakościowe i ilościowe badania fitochemiczne potwierdziły obecność w preparacie Alveo naturalnych związków aktywnych biologicznie, takich jak polifenolokwasy, flawonoidy, antocyjany i saponiny trójterpenowe. Oznaczona doświadczalnie zawartość tych związków w preparacie Alveo jest optymalna i wystarczająca dla przewidzianej skuteczności. Uzyskane wartości znajdują się minimalnie poniżej progowych dawek terapeutycznych oznaczanych związków aktywnych biologicznie. Ponadto nie stwierdzono w preparacie obecności aloiny, substancji toksycznej występującej w niewielkich ilościach w liściach Aloe vera (wyciąg z tej rośliny jest składnikiem preparatu).

Analiza receptury oraz przeprowadzone badania fitochemiczne kwalifikują preparat Alveo do grupy środków dietetycznych specjalnego żywieniowego przeznaczenia przywracających organizmowi naturalny stan równowagi. Zawarte w preparacie wyciągi roślinne sprzyjają przywróceniu i utrzymaniu stanu homeostazy organizmu.

Preparat Alveo jest produktem bezpiecznym, przeznaczonym do powszechnej konsumpcji w zaleconych dawkach nawet przez dłuższy okres czasu. Jego działanie adaptogenne, szczególnie w sytuacjach stresowych przedłuży "fazę przystosowania" przeciwdziałając jednocześnie "fazie wyczerpania". Preparat Alveo stanowi zatem ziołowy środek dietetyczny, zawierający optymalne, bezpieczne dla zdrowia ilości związków roślinnych posiadających zdolność przywrócenia i utrzymania naturalnej równowagi organizmu.


Strona niezależnego Dystrybutora nie jest własnością firmy Akuna Polska Sp. z o.o., która nie
ponosi odpowiedzialności za informacje na niej podane.