Alveo oczyszcza organizm

Alveo oczyszcza organizm


Możesz być zdrowszy i bogatszy
Doktor Jaromir Bertlik dzieli się swoją wiedzą na temat równowagi w naszym organizmie, przyczyn powstawania chorób i roli Alveo oraz Onyx Plus w zapobieganiu schorzeniom. Wykład został wygłoszony na spotkaniu z konsumentami w Warszawie.


Ścieżka zdrowia Akuny
Akuna produkuje pięć preparatów, z których dwa - Alveo i Onyx Plus - są dostępne na polskim rynku. Na ich działaniu się więc skupimy. Każdy z nas dąży do czegoś, ma pragnienia, które chce w przyszłości spełnić. Do owej przyszłości trzeba się zacząć przygotowywać jak najlepiej każdego dnia i to już od dzisiaj. Po drodze zbierajmy też wiedzę i doświadczenia. To wszystko sprawi, że wykorzystamy szansę, która jest nam dana. Szansą, o której mówię są Ałveo i Onyx Plus. Te dwa preparaty są szansą na to, byśmy od dzisiaj żyli zdrowiej i zapewnili sobie zdrową przyszłość.

Czym są Alveo i Onyx Plus?
Alveo jest tonikiem, płynnym suplementem diety. Preparat jest wytwarzany z ekstraktów ziołowych. Alveo jest dostępne w dwóch smakach - winogronowym i miętowym. Niezależnie od tego, który wybierzemy, dobroczynne działanie jest takie samo, bo to dokładnie ta sama kompozycja ziół. Onyx Plus jest wielominerałowym suplementem z ekstraktami roślinnymi. Zawiera większość podstawowych dla naszego organizmu minerałów i wraz z ekstraktami roślinnymi wspomaga metabolizm na poziomie komórkowym. Te dwa produkty mają w sobie taki potencjał, jakiego może sami jeszcze Państwo nie dostrzegają. Ten potencjał pozwala nam odkryć, jak funkcjonuje nasze ciało i w jaki sposób nasz organizm potrafi sobie sam radzić z problemami zdrowotnymi.

Zdrowie jest standardem
Możecie Państwo doświadczać różnych problemów ze zdrowiem. Najpierw trzeba się zastanowić, czy jesteście zdrowi, a jeśliś, to na jakie dolegliwości cierpicie - czy są to problemy z żołądkiem, może cukrzyca? Niewiele ludzi uważa, że są zdrowi. A jeśli nawet tak twierdzą, to i tak od czasu do czasu doświadczają problemów zdrowotnych; przeziębienia, grypy, bólu głowy, bólu pleców, niestrawności. I to jest sygnał, że nie mają racji! Kiedy nas coś boli, kiedy pojawia się nawet drobny problem, to powinniśmy przestać wierzyć w to, ze jesteśmy zdrowi. Nawet niewielkie objawy chorobowe nie są normalne. Pojawiające się od czasu do czasu bóle głowy czy katar nie są oznakami zdrowia. Jednym z sekretów zdrowia i sukcesu jest likwidowanie tych chwilowych niedyspozycji. Trzeba zadbać o siebie, zapobiegać i pozbywać się nawet drobnych problemów, aby być zdrowym teraz i zachować zdrowie na przyszłość. Troska o zdrowie jest bardzo ważna również dla młodszych ludzi Jeśli zacznie się myśleć o zdrowiu dzieci i ludzi młodych, to są duże szanse na to, że dłużej będą się cieszyć dobrą kondycją. 30-latek, który zacznie nad sobą pracować, ma większe szanse na sukces niż 60-latek.

Dlaczego chorujemy?
Uważam, że są cztery przyczyny chorób.
1. Pierwszą przyczyną występowania chorób jest nadmiar toksyn w naszym organizmie. Dostarczamy ich swojemu organizmowi stanowczo zbyt wiele, chociażby jedząc przetworzone jedzenie, czy pijąc nieodpowiedniej jakości wodę. Ponadto nasze ciało produkuje także swoje własne toksyny. Są to substancje powstające podczas przemiany materii. Kiedy organizm nie jest w stanie pozbyć się toksyn, to zaczynają pojawiać się problemy ze zdrowiem.
2. Następną przyczyną dolegliwości jest niedobór substancji odżywczych. Dochodzi do niego, mimo że żyjemy w krajach wysoko uprzemysłowionych. bogatych i większość ludzi nie ma problemu z tym, aby kupić sobie jedzenie. Większość ludzi cierpi na niedobór substancji odżywczych, ponieważ produkty, które spożywamy, mają ich zbyt mato. Nie posiadają wystarczającej ilości substancji, które musimy dostarczyć naszemu organizmowi do prawidłowego funkcjonowania. Powodem jest między innymi uboga w mikroelementy gleba. Jednak nawet jeśli żywimy się zdrowo i jemy produkty naturalne, to organizm nie jest w stanie ich przyswoić. bo wchłanianie dobroczynnych substancji odżywczych (witamin, makro i mikroelementów, antyoksydantów) jest znacznie utrudnione, bowiem kosmki jelitowe są zlepione przez zalegającą tam nieprzepuszczalną masę. 3.Żyjemy w XXI wieku. Teraz każdy ma telewizor, wiele osób korzysta z komputera, kuchenek mikrofalowych, telefonów komórkowych. Wszystkie one wytwarzają ogromne pole magnetyczne. które ujemnie oddziałuje na nasz ustrój. To pole elektromagnetyczne powoduje zaburzenia w pracy wszystkich komórek naszego ustroju. Telewizory, komputery, aparaty komórkowe mają olbrzymi wpływ na pracę flory bakteryjnej naszych jelit, a zaburzenia tej pracy powodują powstawanie wielu chorób. 4. Bardzo częstą przyczyną występowania chorób jest stres, który każdy dzisiaj przeżywa. Stres towarzyszy nam codziennie. Z wieloma stresami możemy sobie poradzić, ale są i takie, które nas przerastają. Jednak pewnymi sytuacjami nie powinniśmy się stresować, bo tylko zaburzamy reakcje w naszym organizmie i przyczyniamy się do tego, że rozwijają się choroby.

Zapobieganie chorobom
Aby zredukować wpływ tych wszystkich zjawisk, które wymieniłem, najważniejsze jest regularne oczyszczanie organizmu. Każdy z Państwa myje się od zewnątrz i w ten sposób usuwa zanieczyszczenia ze swojej skóry. Tak samo należy „myć się" od wewnątrz. Takim „mydłem" dla organizmu jest Alveo. Preparat w pierwszym rzędzie oczyszcza układy i główne ogniska zapalne. Naszym zadaniem jest neutralizowanie ich. To ma kluczowe znaczenie dla zdrowia. Większości stanów zapalnych nie widać, bo znajdują się wewnątrz. Na zewnątrz można tylko zdiagnozować zapalenie skóry. Ból w jakiejś części ciała sygnalizuje. że doszło tam do zapalenia. Nie widzimy tego, ale możemy to poczuć. Zapalenie to miejscowa ochronna reakcja tkanki na infekcję czy skaleczenie. Charakteryzuje się bólem, zaczerwienieniem, obrzękiem, a czasami nawet utratą funkcji danego organu. Takie infekcje mogą wyglądać bardzo nieciekawie.

Zostań swoim lekarzem
W słowach Thomasa Edisona (poniżej) nie chodzi o to, że nie będziemy potrzebować lekarzy, oni bowiem zawsze będą potrzebni. Tyle, że będą reagować w wyjątkowych sytuacjach. Jeśli zaczniemy dbać o swoje zdrowie i będziemy się zastanawiać, co możemy zrobić, aby czuć się lepiej, częste wizyty w gabinecie lekarskim przestaną być potrzebne.

U źródła problemów zdrowotnych
Większość naszych chorób ma swoje podłoże w złym funkcjonowaniu przewodu pokarmowego. Dokładniej - 90% wszystkich dolegliwości ma organy naszego organizmu - a mamy ich 12. Najistotniejsze jest jednak, że Alveo czyści maleńkie przestrzenie międzykomórkowe. To jest najważniejsza praca, którą wykonuje preparat. W ten sposób Alveo dostarcza nam energii -gdy organy naszego ciała są oczyszczane, dużo lepiej funkcjonują. Trzecia ważna sprawa - Alveo wspomaga system immunologiczny i sprawia, że organizm lepiej sobie radzi z chorobami.
Co to jest zdrowie? Według mnie najlepiej oddaje to pojęcie definicja biochemiczna. Określa ona zdrowie jako brak ognisk zapalnych w naszym organizmie. Większość z nas ma w organizmie, nawet nie zdając sobie z tego sprawy. Lawinowo rośnie zachorowalność na raka jelita grubego. W Polsce prognozy na 2007 r. mówiły o 25 tys. nowych zachorowań. Prawie polowa tych osób w ciągu kilku lat umrze. Dużo ludzi będzie cierpiało także z powodu innych chorób okrężnicy: choroby Leśniowskiego-Crohna, zespołu jelita nadwrażliwego i wielu innych.

Jak działa układ pokarmowy?
Dla naszego układu pokarmowego najważniejsze jest jelito grube. To gruba rura, która biegnie od prawej strony. górą i ku dołowi po lewej stronie. Ten krótki przewód jest ważny nie tylko dla układu pokarmowego, ale i dla zdrowia całego organizmu. Równie istotne jest znacznie dłuższe jelito cienkie. Tam znajdują się komórki odgrywające bardzo ważną rolę dla naszego zdrowia. Zadaniem jelita jest przetransportowanie substancji odżywczych poprzez ściany jelita do układu krążenia oraz pobranie toksyn z układu krążenia i wydalenie ich. Jeśli jelita funkcjonują nieprawidłowo,  toksyny nie są wydalane. Przedostają się one do układu krążenia i są rozprowadzane po całym organizmie. To staje się przyczyną problemów zdrowotnych. Jednak same toksyny to za mało. Nie są one bowiem w stanie przeżyć w naszym organizmie i zacząć nam szkodzić, dopóki nie stworzymy im do tego sprzyjających warunków. Podobnie, jak nie da się wyhodować róż na cemencie. Toksyny i bakterie nie rozwiną się, jeśli nie mają odpowiednich warunków. Każda istota potrzebuje określonego środowiska do rozwoju. Im lepsze warunki dla określonego gatunku, tym jakość jego życia jest lepsza, tym szybciej rośnie i staje się silniejszy. Jeśli w naszym organizmie będzie więcej toksyn, tym lepsze stworzymy warunki dla bakterii i mikroorganizmów chorobotwórczych.
Kumulacja toksyn Każda pojedyncza komórka naszego ciała potrzebuje odpowiednich substancji odżywczych, aby mogła produkować energię. Substancje odżywcze, woda, tlen, witaminy, minerały antyoksydanty przedostają się drogą naczyń krwionośnych do komórek naszego ustroju. Następnie w komórkach dochodzi do szeregu reakcji chemicznych. Podczas metabolizmu komórkowego wytwarzają się wysokoenergetyczne wiązania ATP, woda oraz powstają substancje toksyczne, które muszą zostać wydalone z organizmu. Powstające toksyny kierowane są do wątroby i usuwane z organizmu. Jeśli toksyny zaczynają się kumulować, to może dojść do sytuacji groźnej dla naszego zdrowia. Aby sobie lepiej wyobrazić ten schemat, posłużę się przykładem. Co się stanie, jeśli w lecie zostawimy na miesiąc śmieci w garażu? Na pewno zaczną śmierdzieć - poczujemy charakterystyczny kwaśny zapach. Wydzielają go namnażające się tam szkodliwe mikroorganizmy. Jeśli zostawimy te same śmieci przez całe lato, nie będziemy w stanie wejść do garażu, bo zarośnie grzybem (i pleśnią). Grzyby lubią bowiem kwaśne środowisko. Tak samo dzieje się z toksynami w naszym organizmie. Zmieniają one środowisko przestrzeni międzykomórkowych na kwaśne, zapraszając mikroorganizmy żyjące w naszym ciele do rozwijania się. Ich namnażanie się powoduje stany zapalne.

Zdrowy organizm
Czerwone krwinki są odpowiedzialne za transportowanie substancji odżywczych do komórek i pobieranie z komórek toksyn. Toksyny wędrują do wątroby, gdzie zostają eliminowane. Białe krwinki to nasza policja, która dodatkowo wyłapuje toksyny i transportuje je do układu limfatycznego, który pomaga je likwidować. Układ krwionośny to ogromna sieć naczyń, która doprowadza krew do najbardziej odległych obszarów naszego organizmu.
System limfatyczny to z kolei system naczyń, który pomaga białym krwinkom usunąć toksyny z organizmu. Kiedy nasz organizm jest dostatecznie oczyszczany, nie będziemy mieli problemów ze zdrowiem.

Zdrowa dusza
W jelitach żyją bakterie potrzebne naszemu organizmowi oraz szkodliwe (patologiczne), które mogą nam szkodzić. Nic nam nie grozi, jeśli zostaje zachowana równowaga między „dobrymi" a „złymi" bakteriami. Balans zakłóca niewłaściwa dieta, zażywanie leków {antybiotyków, hormonów), stres, pole elektromagnetyczne. Wówczas nasze jflita będą wyglądać jak Sahara, a patogenne bakterie zaczną się rozmnażać, zacznie się także lawinowo rozwijać drożdżyca przewodu pokarmowego spowodowana rozrostem Candida albicans. To, co spożywamy jest bardzo ważne dla naszego organizmu i może zdeterminować naszą przyszłość. Jeśli przyjmujemy suplementy i dobrze się odżywiamy, to uzyskamy i utrzymamy zdrowie ciała i ducha - bo nie chodzi tylko o to, aby nasze ciało było zdrowe. Zdrowa dusza jest równie istotna. Dlatego tak ważne jest, abyśmy oczyszczali się od wewnątrz. Przeciętny 40-latek posiada w jelicie grubym od dwóch do czterech kilogramów zalegającej, nieprzesuwalnej masy, która utrudnia wchłanianie jelitowe. Nasz organizm jest zaopatrzony w system filtracyjny (nerki, wątroba), który ma za zadanie usuwanie toksyn. Jeśli jednak jest ich zbyt wiele, wątroba i nerki mogą nie być w stanie ich wyeliminować. To ma wpływ na działanie wszystkich naszych organów - również mózgu. Należy więc zadbać o stan naszej wątroby i nerek. Ważne, abyśmy zdawali sobie sprawę, co znajduje się w naszym organizmie. Dlatego zażywajmy Alveo, aby oczyszczać organizm, aby być zdrowym teraz i w przyszłości oraz cieszyć się życiem tak długo, jak będzie nam dane. Możemy również osiągnąć sukces. Nie mamy żadnej wymówki, aby tego nie zrobić. Zdrowie i sukces nie zależą od rodziny i miejsca, w którym się urodziliśmy. Obecnie bardzo modne jest stwierdzenie, że pewne choroby mają podłoże genetyczne. Ja osobiście w to nie wierzę. Jesteśmy w stanie otrzymać tylko trochę genów, a cala reszta to nasza praca.

Onyx Plus

Onyx Plus to produkt wielominerałowy Zawiera wszelkie niezbędne dla naszego organizmu elementy. Ajaljie jest znaczenie minerałów?
Wapń jest odpowiedzialny za prawidłową strukturę kości (i zębów) i pomaga w przyswajaniu żelaza. Jeili przyjmujemy zbyt wiele żelaza, powinniśmy pamiętać o uzupełnieniu wapnia. Ważne jest również, że wapń pomaga utrzymać równowagę kwasowo-zasadową w naszym organizmie. Ten minerał wraz z magnezem jest również ważny podczas przenoszenia impulsów nerwowych oraz odpowiada za skurcze mięśniowe. Wapń neutralizuje kwas mlekowy, który powstaje w mięśniach po wysiłku fizycznym. Wapń jest potrzebny podczas 172 reakcji chemicznych zachodzących w komórkach naszego organizmu. Magnez jest jeszcze ważniejszy pod tym względem, bo uczestniczy w ponad 300 reakcjach. Magnez wraz z wapniem i fosforem jest odpowiedzialny za tworzenie kości. Magnez aktywuje także impulsy nerwowe oraz pomaga przy transportowaniu ich. Bierze także udział w reakcjach enzymatycznych, a zatem pomaga w trawieniu przyjmowanych pokarmów i działa przeciwstresowo. Kolejnym bardzo ważnym pierwiastkiem dla naszego organizmu jest cynk. Oczywiście w formie przyswajalnej. Nie jedzcie Państwo gwoździ, nawet jeśli są wykonane z cynku! Cynk, poza tym że znajduje się w Onyx Plus, można znaleźć w dużych ilościach w nasionach słonecznika i dyni. Oczywiście ważne, aby się upewnić, że nasz system pokarmowy działa prawidłowo i organizm przyswaja substancje odżywcze. Cynk ma kluczowe znaczenie dla naszego systemu immunologicznego. Pomaga pozbyć się infekcji, ułatwia gojenie. Jest bardzo ważny dla zdrowia prostaty. Ten pierwiastek pomaga też pozbyć się problemów skórnych i odpowiada za metabolizm witaminy B,. Cynk zmniejsza także ryzyko wystąpienia nowotworów. Onyx Plus pomaga zwalczać osteoporozę i zapobiega jej.

Pierwiastki w związkach
Nie ma w naturze pierwiastków, które występują w czystej postaci. Zawsze są składnikami związków, np. soli W aptekach i sklepach ze zdrową żywnością można kupić najczęściej związane w solach. Problem polega na tym, że ich rozpuszczalność w wodzie wynosi około 8-12%. Minerały w Onyx Plus to glukonian laktan magnezu i wapnia. Ich rozpuszczalność w wodzie wynosi odpowiednio 38% (magnez) i 50% {wapń).
Kolejną kwestią jest przyswajanie minerałów przez nasz organizm. Wiele syntetycznych produktów, które dostępne są w tabletkach, przyswajanych jest przez nasz organizm w niewielkim procencie. W przypadku naszego wapnia i magnezu te wartości kształtują się na poziomie 30-33%.
Warto zacząć poprawę swojego stanu zdrowia od przyjmowania Alveo. Preparat oczyści organizm (przez oczyszczenie naszych kosmków jelitowych), co spowoduje zwiększone wchłanianie potrzebnych nam substancji zawartych w Onyx Plus.


Tagi: alveo onyx plus oczyszczenie organizmu rownowaga w organizmie
Strona niezależnego Dystrybutora nie jest własnością firmy Akuna Polska Sp. z o.o., która nie
ponosi odpowiedzialności za informacje na niej podane.