Detoksykacja-ALVEO

Detoksykacja-ALVEO

Dr Bertlik o detoksykacji.

ROZMOWA: Nigdy nie jest za późno na to, aby zacząć dbać o swój organizm?

Bywają niemiłe dobrego początki!
Przebywanie w czystym mieszkaniu jest bardzo przyjemne. Sprzątanie to jednak ciężka praca, uciążliwa tym bardziej, im dłużej zaniedbywaliśmy nasz dom i wszystkie jego pomieszczenia. Podobnie dzieje się w przypadku przyjmowania Alveo. Kiedy preparat zaczyna oczyszczać nasz organizm z toksyn, możemy początkowo odczuć dyskomfort. To jednak etap, który należy przejść. O tym, jak przebiegają porządki w naszym ciele, opowiada doktor Jaromir Bertlik, specjalista z dziedziny medycyny naturalnej, członek Rady Naukowej firmy Akuna.

Niektórzy ludzie, kiedy zaczynają pić Alveo, czują się znacznie gorzej. Przechodzą przez kryzys ozdrowieńczy lub inaczej mówiąc ozdrowieńcze pogorszenie. Czy może pan wytłumaczyć, skąd się bierze taka reakcja organizmu i co powinniśmy zrobić, jeśli nas ona dotyczy?

Kryzys ozdrowieńczy (pogorszenie ozdrowieńcze) to okres wzmożonego odtruwania naszego organizmu i pozbywania się toksyn. U jednych może pojawić się już przy spożywaniu pierwszej butelki, u innych dopiero po kilku miesiącach stosowania preparatu. Powinniśmy być przygotowani na to, że w tym okresie mogą pojawić się u nas: bóle głowy, brzucha, uporczywy kaszel, olbrzymia ilość śluzowej wydzieliny z nosa i gardła oraz wykwity skórne. Stanów tych nie leczy się. Ludzie magazynują w swoich organizmach mnóstwo toksyn. Toksyczne materiały, które nie zostaną wydalone przez układ wydalniczy, a także płuca i nerki, pozostają w ciele i są magazynowane. Kiedy zaczynamy dostarczać organizmowi Alveo, toksyny „wychodzą” przez nasz system, przez krew - w zasadzie przez całe nasze ciało i wszystkie jego układy. Z tego powodu na początku czujemy się gorzej niz w czasie, kiedy nie przyjmowaliśmy Alveo. Taką reakcję określamy mianem kryzysu ozdrowieńczego. Ten kryzys, to ozdrowieńcze pogorszenie, trwa kilka dni, zwykle nie dłużej niż tydzień. W tym czasie organizm się oczyszcza i wydala nagromadzone toksyny. Aby wytłumaczyć tę sytuację bardziej obrazowo, zwykle posługuję się przykładem. Wyobraźmy sobie pokój, do którego przez rok nikt nie wchodził. Pomieszczenie jest pełne kurzu. Kiedy zaczynamy sprzątać, kurz unosi się i fruwa po całym jego wnętrzu. Pozbycie się kurzu zajmie kilka dni i będzie wymagało kilku sprzątań. To samo dzieje się w naszym organizmie, kiedy zaczynamy przyjmować Alveo. Mimo jednak początkowego gorszego samopoczucia, należy kontynuować picie Alveo, aby wspomóc organizm w usuwaniu toksyn. Na tym właśnie polega kryzys ozdrowieńczy. Osoby, które mają poważniejsze problemy ze zdrowiem, na początku poczują się gorzej. Ci, którzy nie chorują, też mogą odczuć spadek formy, ale nie w takim stopniu. Powtarzam więc - kryzys może trwać kilka dni, ale nie należy zaprzestawać przyjmowania Alveo.

Czy osoba, która przechodzi przez kryzys ozdrowieńczy, powinna zwiększyć czy zmniejszyć przyjmowaną dawkę Alveo?

Zmiana dawki Alveo nie jest w tym przypadku zagadnieniem kluczowym. Jeśli jednak ktoś czuje się wyjątkowo źle, może zmniejszyć ilość. I tak - jeśli zaczął od jednej miarki, powinien kontynuować przyjmowanie preparatu zmniejszając ją o połowę - czyli pijąc pół miarki. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że wtedy proces ozdrowieńczego pogorszenia może trwać nieco dłużej, nie kilka dni, ale nawet do dwóch tygodni. Po tym czasie, można wrócić do pełnej miarki, a nawet zwiększyć dawkę. Jeśli jednak ktoś czuje się na siłach i chce jak najszybciej oczyścić swój organizm z toksyn, może zwiększyć dawkę Alveo. Wszystko zależy od indywidualnego podejścia i możliwości. Generalnie polecam raczej zmniejszenie dawki, jeśli odczuwamy pogorszenie i w ten sposób wydłużenie nieco procesu wyeliminowania toksyn z organizmu. Przechodząc przez okres ozdrowieńczego pogorszenia należy także spożywać większą ilość wody, by pomóc organizmowi w eliminacji obecnych w nim toksyn.

Co może się dziać w pierwszym etapie detoksykacji? Jakie są objawy i z którymi ewentualnie powinniśmy się udać do lekarza?

Pierwszymi objawami, które mogą się pojawić są zmęczenie i ewentualnie ból głowy. To są znaki, że coś zaczyna się w naszym organizmie dziać. Następnym znakiem może być intensywny zapach wydzielin, czyli potu, moczu i kału. Oznacza to, że toksyny zaczynają wraz z nimi opuszczać nasze ciało. Czyli śmierdzący stolec nie jest powodem do zmartwienia, lecz dowodem na to, że detoksykacja przebiega prawidłowo. Kiedy powinniśmy skonsultować się z lekarzem? Trudno mi odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ każdy człowiek zna swoje ciało i jest zwykle świadomy swojego stanu zdrowia. Możliwe, że ktoś może się poczuć wyjątkowo źle, zaczynając stosować Alveo. Nie mam na to żadnych przykładów, ale nie mogę wykluczyć, że taka sytuacja może się zdarzyć. Polecałbym wtedy na dzień lub dwa przerwać picie Alveo i następnie zacząć przyjmowanie preparatu w zmniejszonej dawce. Wszystko wkrótce się zmieni i dana osoba nie będzie już czuć się tak źle.

Wiele osób w pierwszym tygodniu przyjmowania Alveo odczuwa bóle głowy oraz obserwuje zmiany skórne, które są skutkiem detoksykacji organizmu. Po około dwóch miesiącach bywa, że rozpuszczają się kamienie nerkowe i żółciowe. Dlaczego te zmiany zachodzą właśnie w takim czasie?

Mieszkanka ziół w Alveo jest tak skomponowana, aby delikatnie, systematycznie i stopniowo poprawiać fizjologiczne funkcje naszego organizmu. Mogę powiedzieć, że ogólnie rzecz biorąc, nasze ciało oczyszcza się bardzo szybko i tym tłumaczy się pewne problemy, które mogą nas dotknąć przez pierwsze dwa tygodnie przyjmowania preparatu. Rozpuszczanie różnego rodzaju kamieni - żółciowych czy nerkowych - z kolei jest spowodowane tym, że nasz organizm zaczyna funkcjonować lepiej - lepiej „filtrować” zanieczyszczenia. Kamienie tworzą się w nerkach, ponieważ nie posiadają one funkcji rozpuszczania pewnego rodzaju soli. Są one więc magazynowane w nerkach i następnie zbijają się w kamienie. Alveo wspomaga ich rozpuszczanie, ale to zajmuje znacznie więcej czasu. Nie jestem w stanie go określić i stwierdzić, że będzie to np. dwa miesiące. Organizm każdego z nas pracuje bowiem nieco inaczej, ma inną strukturę chemiczną, reakcje chemiczne zachodzą również trochę inaczej i w związku z tym każdemu zajmie inną ilość czasu poradzenie sobie z kamieniami w nerkach. Kamienie w pęcherzyku żółciowym powstają inaczej. Są spowodowane tym, że wątroba (jeśli spożywamy nadmierne ilości tłuszczu) produkuje gęstą żółć, która odkłada się w woreczku żółciowym. Nie ma w nim wystarczająco dużo wilgoci, więc zagęszczona żółć zbija się w złogi cholesterolowe. Zaczynają one ulegać rozpuszczeniu, kiedy dzięki Alveo i piciu wody, dostarczamy do ustroju większą ilość płynu. Picie wody jest bardzo ważne, ponieważ to właśnie z niej w 80% składa się nasz organizm. Nie wystarczy więc Alveo. Trzeba dbać o swój organizm, robiąc znacznie więcej, między innymi przyjmując przynajmniej 4 szklanki wody dziennie.

Zdarza się, że na skutek picia Alveo nagle objawiają się ukryte do tej pory choroby, a ich symptomy stają się widoczne. Czym można to wytłumaczyć? Niektórzy mogą podejrzewać, że choroby są powodowane właśnie przez preparat.

Zwykle powtarzam, że z wiekiem, kiedy starzejemy się, zmieniają się funkcje biologiczne naszego organizmu. To znaczy, że jeżeli nie dostarczamy swojemu organizmowi odpowiedniej ilości substancji odżywczych, nie będzie on dobrze funkcjonował. Musimy więc dbać o przyjmowanie łatwo wchłaniających się minerałów, substancji odżywczych, tlenu i wody również, aby reakcje chemiczne w naszym ciele zachodziły prawidłowo. Czasami poważne choroby długo się rozwijają, na przykład rak - przez wiele lat. Kiedy Alveo zaczyna funkcjonować w naszym ciele, organizm się oczyszcza i polepszają się jego funkcje fizjologiczne. W związku z tym choroby mogą się ujawnić wcześniej, ale nie są spowodowane piciem Alveo. Po prostu dowiadujemy się, że nasz organizm nie jest w stanie bronić się sam, pokazuje nam swoje słabości i poziom sprawności funkcji fizjologicznych w danym momencie. Problemy skórne, takie jak wypryski, egzemy, a nawet grzybice, które mogą się pojawić w początkowym okresie przyjmowania preparatu, są znakiem, że nasze ciało się oczyszcza i stara się zwalczyć mikroorganizmy, które takie zmiany skórne powodują. To zaleta Alveo, że przyspiesza objawy chorobowe. Możemy bowiem wykryć poważne problemy zdrowotne szybciej i odpowiednio wcześniej poddać się leczeniu. Jeśli nie przyjmujemy Alveo, choroba i tak się przecież rozwija. Taki proces może trwać wiele lat, przykładowo rak organów wewnętrznych przez 5 do 25 lat. Kiedy choroba staje się widoczna, może już być za późno na jej wyleczenie lub całkowity powrót do zdrowia. Dzięki Alveo możemy więc żyć dłużej, zdrowiej i zachować młodość na lata. Gdzie nasz organizm magazynuje toksyny? Odpowiedź na to pytanie nie jest taka prosta. Ogólnie mówiąc najwięcej toksyn jest w układzie pokarmowym (między innymi w wątrobie) i w układzie wydalniczym (w kale), gdzie gromadzą się i zostają następnie wydalane. Wiele toksycznych substancji zbiera się w wątrobie i nerkach. Zanieczyszczenia wydychamy również przez układ oddechowy. Na organy naszego ciała składa się mniej więcej 7 trylionów komórek. Jest jeszcze przestrzeń między nimi, którą wypełnia tkanka łączna. Tworzy ona, zsumowana, ogromną powierzchnię, w której również mogą się odkładać toksyczne substancje w dużej ilości. W komórkach zachodzą reakcje chemiczne. Jeśli produkty uboczne tych reakcji nie są prawidłowo wydalane, mogą się gromadzić. Nie możemy powiedzieć jednak, że koncentrują się w przestrzeniach między komórkami i organami, ponieważ ten obszar jest bardzo duży i rozproszony. Substancje zanieczyszczające nasz organizm odkładają się głównie w pęcherzu, nerkach i wątrobie. Toksyny w pierwszej kolejności muszą zostać usunięte i są usuwane z systemu wydalniczego i krwi.

Ci, którzy mają wysoki poziom cholesterolu, mogą po dwóch miesiącach picia Alveo mieć gorsze wyniki… Dlaczego tak się dzieje?

Funkcjonowanie wątroby jest skomplikowane. W tym organie zachodzą różne reakcje chemiczne, detoksykacja i dystrybucja substancji odżywczych. Wątroba jest odpowiedzialna za dostarczanie ich tkankom i innym organom. Cholesterol jest produktem ubocznym, który powstaje podczas zachodzących w wątrobie procesów. Ale dlaczego może się chwilowo zwiększyć, kiedy pijemy Alveo? Ponieważ preparat, czyszcząc przestrzenie zewnątrzkomórkowe, powoduje, że toksyny zaczynają „wychodzić” z ciała. Cholesterol, jako produkt wtórny, również jest odkładany i podobnie jak toksyny zaczyna opuszczać nasz organizm. Dlatego jego poziom na jakiś czas może się podnieść. Sprawą o podstawowym znaczeniu jest uwolnienie się od cholesterolu zahamowanie jego produkcji, która jest spowodowana niewłaściwą dietą. Jeśli próbujemy oczyścić nasz organizm, nie możemy jednocześnie kontynuować niezdrowych nawyków żywieniowych, które zostały nam wpojone w rodzinie. Zwykle tradycyjna dieta, którą zaszczepiły nam nasze mamy, nie jest dla nas najlepsza - obfituje bowiem w tłuste jedzenie, smażone tłuszcze, czerwone mięso, itd. Zmiana diety jest bardzo ważna. Inną przyczyną powodującą wzrost poziomu cholesterolu może być stres. Wszyscy przecież żyjemy w większym lub mniejszym napięciu. Kiedy Alveo zaczyna oczyszczać organizm, to również powoduje stres dla ciała i początkowo wpływa na zmianę poziomu cholesterolu. Aby lepiej to sobie wyobrazić, wyrażę to tak: kiedy nasze ciało zaczyna się oczyszczać, a nie było poddawane takiemu „sprzątaniu” przez 20, 30 czy 40 lat, to zaczyna się bronić przed zmianą. Wtedy wątroba może zareagować zwiększoną produkcją cholesterolu.

Nasza skóra mówi nam o stanie zdrowia. Jakie zmiany powinny nas zaniepokoić, kiedy przeglądamy się w lustrze?

To ważne, aby przeglądając się w lustrze zwracać uwagę na kondycję naszej skóry. Wypryski, egzema, więcej zmarszczek, bardziej sucha skóra są sygnałami, że coś w naszym organizmie nie funkcjonuje tak, jak powinno. Nie nazywam tego chorobą. Zwykle mówiąc na ten temat, posługuję się przykładem. Kiedy twój samochód zaczyna się „krztusić”, myślisz: „Najwyższa pora na wymianę oleju i filtrów” i tak też robisz. Podobnie dzieje się w przypadku skóry. Nie możemy wprawdzie wymienić w ciele oleju czy filtrów, ale możemy za to wspomóc nasz naturalny system filtrujący. Wątroba jest organem, który odpowiada za kondycję naszej skóry. Sucha skóra, plamy, tłuste obszary, podczas gdy reszta ciała jest sucha, mogą wskazywać na problemy hormonalne. Niedoskonałości skóry mogą być spowodowane nie tylko toksynami, ale również niedoborem witamin, minerałów i innych składników, które są potrzebne, aby zapewnić jej zdrowie. Może nam brakować również bakterii probiotycznych, acidofilnych czy innych mikroorganizmów, które odpowiadają za prawidłowy przebieg procesu fermentacji pożywienia. W tym samym czasie, kiedy pojawiają się problemy skórne, możemy również doświadczać kłopotów ze stolcem, typu rozwolnienia czy zatwardzenia. Ale wszystko można usprawnić. Możemy udoskonalić działanie wszystkich organów, z Alveo jako częścią programu. Zadbajmy również o zmianę złych nawyków żywieniowych, wprowadzenie aktywności fizycznej. Znajdźmy czas na wypoczynek. Podsumowując - oczyszczanie organizmu jest procesem, który wymaga czasu, niekiedy niełatwego. Warto jednak go rozpocząć- im szybciej, tym lepiej, bo dłużej będziemy się cieszyć życiem i zdrowiem.

Rozmawiała Hanna Żurawska źródło: ZDROWIE i sukces wydanie specjalne nr 4 styczeń 2007
Strona niezależnego Dystrybutora nie jest własnością firmy Akuna Polska Sp. z o.o., która nie
ponosi odpowiedzialności za informacje na niej podane.