Alveo od kolyski

Alveo od kolyski

Stosowanie Alveo u dzieci jest częstą praktyką, zapobiega in­fekcjom i uodparnia or­ganizm

O opinię na ten temat poprosiliśmy dr Elż­bietę Deńca-Radke, pediatrę z ponad 30-4etnią praktyką. Pani doktor od ośmiu lat leczy również homeopatycznie. Stale pogłębia wiedzę z zakresu naturalnych form i możliwości leczniczych, co jest związane z szero­ko pojętą profilaktyką. Konsumentem Alveo jest od lutego 2002 roku, od tamtej pory również włącza preparat do lecze­nia małych pacjentów.

Czy Alveo mogą pić kobiety w ciąży?
Ciąża to dla kobiety okres osłabienia organizmu. Zazwyczaj lekarze zalecają stosowanie chemicz­nych preparatów witaminowych, ale nie przynoszą one pożądanych efektów, a ich składniki odkładają się w organizmie. W swojej praktyce miałam wiele pacjentek, które zaczęły pić preparat z powodu nie­dokrwistości i osłabienia. Już po miesiącu ich sa­mopoczucie znacznie się poprawiało, a następnie polepszały się również wyniki. Świetnym przykła­dem dobrego wpływu Alveo jest moja córka. Podczas ciąży była bardzo zapracowana, nerwowa, źle się od­żywiała. Ciąża była zagrożona. Zaczęła pić Alveo w trzecim miesiącu. Dziecko urodziło się w pełni zdro­we. Kobiety w ciąży powinny pić preparat nie tylko dla wzmocnienia swojego organizmu i poprawienia metabolizmu, ale również dlatego, że wraz z poprawą kondycji fizycznej przychodzi uspokojenie, wycisze­nie, a to dla dziecka w łonie matki jest najważniejsze.

Czy preparat można podawać niemowlętom?
Alveo bardzo pomaga w przypadłościach wieku niemowlęcego. Np. przy ząbkowaniu, kiedy dziec­ko jest niespokojne, płaczliwe, ma kłopoty ze snem. Nie tylko uspokaja, ale również wpływa kojąco na obolałe dziąsła. Jeżeli preparat pije mama kar­miąca, maluchowi nie trzeba go już podawać. Chyba że w nagłych przypadkach - np. podczas infekcji lub gdy występują zaparcia czy biegunki. Alveo pomaga uregulować florę bakteryjną przewodu pokarmowego i udrażnia jelita, w konsekwencji wspomaga trawienie i wydalanie. Zaproponowałam picie Alveo małym pacjentom cierpiącym na zaparcia. Po uporządko­waniu diety i problemów psychicznych, na tle których powstawały za­parcia (np. tata regular­nie wyjeżdżający do in­nego miasta do pracy), dolegliwości ustąpiły. Mój wnuczek pił prepa­rat od drugiego miesiąca życia. Przestały go męczyć kolki, jest silny i odpor­ny. Nawet kiedy cała rodzina chorowała, Michaś się nie zaraził.

Jak to jest w przypadku dzieci alergicznych, czy im również Alveo może pomóc?
Przyczyną alergii u dzieci jest zazwyczaj nieodpowied­nia dieta. Uczulenia objawiają się wysypką, dusznościa­mi, luźnymi stol­cami, wydzieliną z nosa, kaszlem. Nie chodzi o to, by „zagłaskać" te objawy doraźny­mi środkami, jak maści sterydoweczy prepara­ty wziewne. Trzeba zna­leźć przyczynę alergii a więc najpierw za­stosować od-powiednią dietę. Następnie oczyścić organizm z toksyn i uzupełnić brakujące składniki, a w tym właśnie pomaga Alveo. Trafiła do mnie mama z dwiema córeczkami dwu i czteroletnią. Jedna z nich cierpiała na grzybicę przewodu pokarmowego, spowodowaną wielokrotnym poda­waniem antybiotyków w infekcjach na tle alergicznym. Choć sprawa jest świeża, terapia homeopatyczna i podawanie Alveo już przyniosły pierwsze efekty.

Innym problemem dla matek są dzieci niejadki, czy Alveo poprąwia również apetyt?
Brak apetytu ma często podłoże psychiczne i waż­ne jest, żeby poszukać przyczyn takiego buntu. Je­żeli te sprawy się uporządkuje, Alveo z pewnością wpłynie na poprawę łaknienia. Większość moich pacjentów pijących preparat nie ma już niedi 10-letni Kamil, z różnymi zdrowotnymi problemami, leczony wieloma lekami, na diecie bezglutenowej już od ponad trzech lat dzięki terapii homeopatycz­nej otrzymywał coraz mniej leków chemicznych, aż do ich całkowitego odstawienia, od czasu zaś włą­czenia do kuracji Alveo nie bierze żadnych lekarstw i może cieszyć się normalną dietą.

Wiek przedszkolny to zazwyczaj dla dziecka okres częstych chorób i infekcji, jak temu zaradzić?
Nasze pociechy narażone są w tym czasie na kon­takt z chorymi dziećmi. Chodzi o to, żeby ich orga­nizmy były na tyle silne i odporne, by nie ulegały bakteriom. Z mojej praktyki wynika, że dzieci, które piją Alveo już od września, są mniej podatne na jesienno-zimowe in­fekcje. Jeśli nawet zaziębiają się, przebieg infekcji jest krótki, dużo łagodniejszy i na pewno nie wy­maga leczenia antybiotykiem. Alveo możemy również podawać w ostrej fazie choroby (należy rozcieńczyć preparat z wodą i da­wać kilkakrotnie w ciągu dnia), a z pewnością pomo­że dziecku szybciej wyzdrowieć.


Dawkowanie - w zależności od stanu zdrowotnego dziecka i wagi
Dzieci paromiesięczne -1-2 ml dziennie
Przedszkolaki - 3-5 ml dziennie
Dzieci w wieku szkolnym -10-14 ml dziennie
Jeżeli matki karmiące same piją Alveo - dzieciom nie trzeba podawać preparatu.
W razie potrzeby dawkę można powtórzyć 2-4 razy dziennie.

Szczególnie zalecane picie Alveo
-niestrawności i choroby przewodu pokarmowego
-zmęczenie, osłabienie i brak odporności, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym
-alergie pod różnymi postaciami
-intensywne uprawianie sportu
-nadmierny stres

żródło-czasopismo:zdrowie i sukces Rozmawiała Anna Szulc
Tagi: , jak dbac o ciaze, kobiety ciezarne, ciaza, niemowlaki, noworodki, wczesniaki, przenoszona ciaza,
Strona niezależnego Dystrybutora nie jest własnością firmy Akuna Polska Sp. z o.o., która nie
ponosi odpowiedzialności za informacje na niej podane.