Wspomagamy pracę wątroby i nerek

Wspomagamy pracę wątroby i nerek

Skrzyp-dobrodziejstwo natury

O korzystnym oddziaływaniu skrzypu na nasze ciało i duszę opowiada zielarka Grażyna Utratna
Trudno znaleźć kogoś, kto nig­dy nie widział skrzypu. Rośnie on praktycznie wszędzie: na łąkach, leśnych polanach, na obrzeżach ro­wów, przy drogach. Skrzyp chru­pały już z apetytem dinozaury, ale wtedy był tak duży, że nie musiały się po niego schylać. Uczeni wyodrębnili w pędach skrzypu bardzo dużą ilość związ-
ków czynnych, potwierdzając tym samym to, co wiedziały już poko­lenia zielarek pomaga on na wie­le dolegliwości. Przetwory z ziela skrzypu, leki na jego bazie, parafarmaceutyki i mieszanki usuwają z organizmu nadmiar moczanów, więc używane są w leczeniu kolki, kamicy nerkowej i infekcjach ne­rek. Działają rozkurczowo na dro­gi moczowe i żółciowe. Odtruwają organizm i wspomagają pracę wą­troby.
Zawarte w skrzypie, rozpuszczalne w wodzie, związki krzemu regulują procesy metaboliczne, utrzymują elastyczność skóry i tkanki łącznej, a więc zapobiegają powstawaniu zmarszczek. Uelastyczniają i uszczelniają błony śluzowe co oznacza, że zapobiegają infekcjom
i uczuleniom. Przetwory z ziela skrzypu uszczelniają
ściany naczyń krwionośnych i poprawiają pracę serca. Zapobiegają odkładaniu się tłuszczów w naczyniach
krwionośnych. Dzięki temu krążący we krwi cholesterol nie ma się do czego „przykleić" i nie powstają złogi zamykające światło naczyń. W ten sposób chronimy serce przed zawałem.
Skrzyp jest niezastąpio­ny w okresie meno i andropauzy. Pobudza produkcję i aktywność hormonów, także hor­monów płciowych. Opóźnia tym samym procesy starzenia się organizmu. Niełamiące się paznokcie i mocne, lśniące wło­sy. To również jego za­sługa. To jeszcze nie wszyst­kie zalety skrzypu. Ta cudowna roślina, zwiększając krzepliwość krwi, działa przeciwkrwotocznie. Pobu­dza wzrost czerwonych ciałek krwi i podno­si poziom hemoglobi­ny. Uzupełnia niedo­bory potasu, magnezu i większości mikroele­mentów.

Kiedy jeszcze sięgać po skrzyp? Przy le­czeniu łuszczycy. Przy zaburzeniach mie­siączkowania i przy krwotokach. Przy za­paleniu pęcherza moczowego. Przy biegunkach, utracie soli mine­ralnych, odwapnieniu. Wspoma­ga on także przyswajanie fosforu, który jest czynnikiem reminerali-żującym kości - dlatego polecany jest przy krzywicy i złamaniach. Nadciśnienie tętnicze, miażdżyca, reumatyzm, choroby prostaty, żyla­ki, hemoroidy - to także schorzenia, przy leczeniu których skrzyp jest me-' zastąpiony.
Bogactwo substan­cji leczniczych czyni z niego jedną z najważ­niejszych roślin wy­korzystywanych przez zielarzy. Jedynym skut­kiem ubocznym dłu­giego przyjmowa­nia przetworów z ziela skrzypu jest wytrącanie się z organizmu witaminy B. Dla­tego należy pamię­tać o jej do­datkowym dostarcza­li Pod­czas kura­cji wskazane także zrezygnowanie z pi­cia alkoholu i używek.
żródłó-czasopismo:zdrowie i sukces Katarzyna Mazur
Tagi: , regulacja watroby, nerki, adrowe nerki, guz nerek, ziloa na watrobe,
Strona niezależnego Dystrybutora nie jest własnością firmy Akuna Polska Sp. z o.o., która nie
ponosi odpowiedzialności za informacje na niej podane.