Masaż i Alveo - kompleksowa pomoc

Masaż i Alveo - kompleksowa pomocLeszek Borkowski ze Skarżyska-Kamiennej wie, co to jest ból. Przeszedł cztery operacje, które byty następstwami poważnych wypadków. Dziś sam pomaga ludziom odzyskać sprawność.


- Pierwszy wypadek miał miejsce dwadzieścia cztery lata temu - wspomina.
- Przygniótł mnie tir. Zmiażdżył mi żebra i cały lewy bok. Od tego momentu zaczęły się moje problemy
z sercem. Lekarze usunęli mi pół worka osierdziowego. Kilka miesięcy spędziłem na rehabilitacji. W końcu wróciłem do pracy. Miałem dwadzieścia jeden lat.
Kolejny wypadek miał miejsce w 2001 roku. Leszek wysiadał z autobusu. Jego ręka utkwiła w zamykających się drzwiach pojazdu.
- Autobus pociągnął mnie kilka metrów - tłumaczy.
- Gdy uwolniłem rękę, wpadłem pod koła. Leszek trafił do szpitala. - Lekarze w pierwszej kolejności zajęli się moim sercem - mówi.
- Niezbędne było wszczepienie rozrusznika. Następnie zoperowali zmiażdżone kolano. Nie prześwietlili jednak kręgosłupa. Leżałem z nogą na wyciągu, a ból w plecach dokucza! mi coraz bardziej - wspomina, - Miałem problemy z poruszaniem się. Byłem osłabiony. Czułem się coraz gorzej.
W końcu okazało się. że w potłuczonym kręgosłupie wystąpiła przepuklina międzykręgowa. Konieczna była operacja. Po tych zdarzeniach Leszek już nie wrócił do zawodu. Musiał przejść na rentę. Pół roku później po raz kolejny trafił do szpitala. Rozrusznik serca źle funkcjonował. Przesunęła się jedna z elektrod w komorze. Lekarze wszczepili drugi.
Leszkowi trudno było pozbierać się po tych trudnych chwilach. Stał się nerwowy. Miał problemy ze snem. Z powodu przyjmowanych leków nasercowych i przeciwbólowych doskwierała mu wątroba i żołądek. Stracił energię i radość życia.
Nie załamałem się tylko dlatego, że potrzebował mnie syn – mówi.Adam
Syn Leszka od noworodka miał wyrwany staw biodrowy. W wyniku porażenia lewa noga była krótsza o sześć centymetrów. W biodrze nastąpiła martwica panewki.
Adam ma teraz szesnaście lat. Przeszedł już dziesięć operacji. Spędził trzy lata w gipsie. Po każdym pobycie w szpitalu konieczna była długa i kosztowna rehabilitacja.
- Było mi bardzo żal syna - mówi Leszek. - Wiele wycierpiał. Chciałem mu pomóc.
Obserwowałem pracę rehabilitantów. Zauważyłem. że masaże i ćwiczenia przynoszą Adamowi ulgę. Usprawniały nogę. zmniejszały ból, ale także uspokajały go. Postanowiłem dowiedzieć się o masażach jak najwięcej, aby samemu również pomagać Adamowi. Czytałem książki na ten temat. W szpitalach korzystałem z zajęć z rehabilitantami. Zapisałem się na kurs masażu terapeutycznego. Leszek otrzymał uprawnienia masażysty. Wspomagał syna w rehabilitacji. Pomagał bliskim i znajomym. którzy mieli problemy z kręgosłupem. - Cieszyłem się. że znów jestem potrzebny - mówi. - Że mogę ulżyć komuś w cierpieniu. Dobrze wiem. co znaczy ból.
Po wypadku w 2001 roku Leszek sam potrzebował pomocy. Dokuczała mu arytmia. Robienie masaży sprawiało mu wielką trudność. Ból kręgosłupa odzywał się przy najmniejszym wysiłku. Po każdym wykonanym zabiegu musiał długo odpoczywać. Szybko się męczył. Bolała go noga. Miał pozgniatane mięśnie i zablokowane tętnice w pachwinie. Krew słabo krążyła.
Powrót do zdrowia Z pomocą przyszedł mu doktor Wojciech Urbaczka. - W lutym 2005 roku polecił mi Alveo. Przez pierwsze dwa miesiące piłem dwie miarki dziennie. Po drugiej butelce preparatu wystąpiła silna detoksykacja. Mój organizm oczyszczał się z nagromadzonych toksyn. Byłem bardzo słaby. Dokuczały mi bóle mięśniowe. Bóle brzucha. Miałem wrażenie, że bolą mnie nawet zdrowe organy. Powróciły zaburzenia rytmu serca. Doktor Urbaczka polecił mi zmniejszyć dawkę preparatu. Po tygodniu dolegliwości zniknęły. Dziś Leszek nadal pije Alveo. Jego organizm jest oczyszczony i dożywiony. Serce znacznie się wzmocniło. Arytmia ustąpiła. Poprawiło się ciśnienie krwi. Kręgosłup jest bardziej elastyczny. Bóle występują sporadycznie. Tętnice w pachwinie odblokowały się. Krew krąży bez przeszkód. Tętno w nodze jest dobrze wyczuwalne.
- Nie brakuje mi energii i sił witalnych. Wstaję wypoczęty i uśmiechnięty. Mogę wykonać kilka masaży pod rząd.
Leszek swoim pacjentom poleca Alveo. Działanie preparatu zwiększa skuteczność masażu. - Ja oddziałuję na organizm „od zewnątrz", a Alveo „od wewnątrz". Pacjenci szybciej wracają do zdrowia. To bardzo ważne, aby udzielać kompleksowej pomocy.
Adam także pije Alveo. W przyszłości zamierza zostać rehabilitantem...■ Grażyna Michalik


O dobroczynnym wpływie masażu mówi Leszek Borkowski


- Jak masaż oddziałuje na nasz organizm?
Działanie fizyczne (organiczne) obejmuje prawie wszystkie tkanki naszego ciała. Masaż poprawia ukrwienie mięśni oraz organów wewnętrznych. Dzięki temu nasz organizm jest lepiej zaopatrzony w substancje odżywcze i bardziej dotleniony. Masaż rozluźnia bolesne napięcia mięśniowe, uelastycznia ścięgna i więzadła. Poprawia przepływ limfy, która wspomaga usuwanie z organizmu toksycznych produktów przemiany materii. Nerki wydzielają szybciej toksyny znajdujące się w naszym organizmie.

- A jak działa na skórę?
Poprzez dotyk zostają usunięte obumarłe komórki oraz wydzieliny gruczołów potowych i łojowych. Wówczas skóra łatwiej oddycha. Dzięki zaczerwienieniu możemy zaobserwować poprawę jej ukrwienia.

- Czy nasze stawy również skorzystają na masażu?
Tak. Torebki stawowe i więzadła mają skłonności do zwyrodnień. W wyniku odkładania się produktów przemiany materii rozrywają się i twardnieją. Tworzą się w nich złogi, prowadzące do zgrubień i opuchlizny. Masaż zapobiega tym schorzeniom.

- A mięśnie?
W wyniku masażu poprawia się zaopatrzenie tkanki mięśniowej w tlen i czynniki odżywcze. Dodatkowo szybciej usuwane są toksyny i substancje powstające w wyniku przemęczenia, np. kwas mlekowy.

- Czy masaż wpływa również na naszą psychikę?
- Oczywiście. Pozytywne uczucie ciepła w trakcie trwania zabiegu jest bardzo odprężające. A poza tym - w zdrowym ciele zdrowy duch! Dobra kondycja fizyczna zaowocuje dobrym samopoczuciem.
Ciało i umysł są ze sobą ściśle powiązane. Przywrócenie lub zachowanie równowagi między nimi to bardzo ważne zadanie masażu.


Tagi: zdrowie arytmia bole kregoslupa zebra rehabilitacja
Strona niezależnego Dystrybutora nie jest własnością firmy Akuna Polska Sp. z o.o., która nie
ponosi odpowiedzialności za informacje na niej podane.