Alveo i Profilaktyka Cukrzycy

Alveo i Profilaktyka Cukrzycy


Rozmowa z
lek. med. Urszulą Urbaczka,
oraz
lek. med. Wojciechem Urbaczka, pediatrą


Czy zauważyli Państwo ostatnio zwiększoną liczbę
zachorowań na cukrzycę?


Cukrzyca zaliczana jest do po­ważnych chorób cywilizacyjnych. W obecnej chwili mówi się nawet o epidemii tej choroby. Liczba osób dotkniętych cukrzycą (powyżej 30 roku życia) przekracza w Polsce 2 min osób. Biorąc pod uwagę przypadki nierozpoznane, może dochodzić nawet do 2,5 min.

Dlaczego tak dużo osób choruje na cukrzycę?

Obok przyczyn genetycznych chorobę powoduje sposób naszego odżywiania, zawrotne tempo życia, olbrzymia ilość stresów, z którymi nie możemy sobie poradzić oraz ogromne zatrucie środowiska natu­ralnego.

Jakie są pierwsze objawy choroby?

Zaczyna się bardzo niewin­nie: zmęczenie, senność, wzmożone pragnienie, spadek masy ciała, zwiększone wydalanie moczu, świąd skóry. Jeżeli trzustka nie może wytwarzać insuliny, u chorego już we wczesnej młodo­ści rozwija się cukrzyca insulinoza-leżna typu I. Wówczas pacjent w zasadzie przez całe życie jest zmuszony wstrzykiwać sobie odpowiednie dawki insuliny by prze­żyć. Cukrzyca typu II rozwija się najczęściej u osób po 40 roku życia, z nadwagą, często chorujących na nadciśnienie tętni­cze i z przewlekle chorą trzustką.

Co się dzieje, jeśli cukrzyca nie zostanie rozpoznana w odpo­wiednim momencie?

Choroba nierozpoznana przez wiele lat niszczy organizm. Wysoki poziom glukozy doprowadza do rozwoju chorób naczyniowych, szybko postępującej miażdżycy, uszkodzenia siatkówki oka (retino-patia), niewydolności nerek (nefro­patia) oraz powikłań neurologicz­nych (utrata czucia i zaburzenia przewodzenia impulsów w ukła­dzie nerwowym). Dochodzi także do nawracających zakażeń i proble­mów dermatologicznych oraz owrzodzeń stóp. Musimy sobie uzmy­słowić skalę nega­tywnych wpływów tej choroby. Co piąta osoba z utratą wzro­ku choruje na cu­krzycę. U takich osób kilkanaście razy częściej wystę­puje miażdżyca tęt­nic. Co trzeci cu­krzyk ma problemy z filtracją nerek i za­burzenia czucia spo­wodowane uszko­dzeniem nerwów ob­wodowych.

Czy chory na cu­krzycę może normal­nie funkcjonować?
Cukrzyca nie jest chorobą śmier­telną, ale przewle­kłą. Oczywiście da się z nią żyć, trze­ba się jednak sta­rać, by nie dopuścić do jej groźnych po­wikłań, takich jak utrata wzroku, am­putacja kończyn, niewydolność nerek (konieczność dializ). Powi­kłania są wynikiem niedouczenia i braku wiedzy o chorobie. W le­czeniu cukrzycy najważniejszą rolę odgrywa profilaktyka powikłań oraz opóźnianie ich wystąpienia.

Jaką rolę w profilaktyce powi­kłań może odegrać Alveo o smaku miętowym?

Nieporozumieniem byłoby mó­wienie, że suplement ten wyleczy nas z cukrzycy, ale trzeba jedno­znacznie stwierdzić, że u chorych na cukrzycę spożywanie Alveo, od­powiednia dieta, ruch oraz leczenie farmakologiczne daje wspaniałe efekty. Pacjent chorujący na cu­krzycę powinien być informowany, że z chwilą rozpoczęcia suplementacji nie może odstawiać leków, które brał do tej pory. Należy też regularnie mierzyć poziom glukozy we krwi. Bowiem po okresie jedne­go do dwóch miesięcy, kiedy w or­ganizmie następuje pewna norma­lizacja przemian, u chorego może nastąpić lekkie podwyższenie po­ziomu glukozy. Trzeba go więc o tym uprzedzić, bo jeśli tego nie zrobimy, chory może odstawić preparat, a nawet stwierdzić, że mu szkodzi. W ten sposób z powodu niewłaściwej informacji pozbawi­my pacjenta możliwości suplemen­tach preparatem, który może zapo­biec powikłaniom naczyniowym w jego organizmie.

W jaki sposób Alveo działa na organizm osób chorych na cu­krzycę?

Obserwując pacjentów, którzy rozpoczęli picie Alveo, można stwierdzić, że po kilku miesiącach poziom glukozy w ich organizmie obniżył się. Często lekarz prowa­dzący chorego redukuje wówczas dzienne dawki insuliny. Ważnym objawem jest zahamowanie postę­pujących zmian naczyniowych. U wielu ludzi chorych na cukrzycę dochodzi po pewnym czasie trwania choroby do uszkodzenia drob­nych naczyń, kłębuszków nerko­wych i zaburzeń filtracji. Powoduje to ucieczkę białka z moczem. Bezpośrednią tego przyczyną jest zwiększone stężenie hormonu wzrostu (w cukrzycy źle leczonej). W badaniach przeprowadzonych w Kanadzie wykazano, że po kilku miesiącach suplementacji Alveo u chorych na cukrzycę poprawiła się praca nerek oraz zmniejszyła ucieczka białka z moczem. Alveo powoduje także wzrost odporności chorych, co jest niezmiernie ważne w zwalczaniu infekcji bakteryjnych, wirusowych i grzybiczych, na które chorzy ci są szczególnie naraże­ni. Życie z cukrzycą nie jest łatwe, ale staje się prostsze, gdy połączy­my działanie odpowiedniej diety, Alveo, ruchu i jeżeli nauczymy się codziennej samokontroli oraz od­powiedniego, zdrowego stylu życia.

źródło: czasopismo zdrowie i sukces
Rozmawiała Anna Szulc


Opinie klientów:

Paweł Witczak (38l)
Warszawa


Alveo jest czymś cudownym, poprawił stan zdrowia mojego i mojej rodziny. Wszyscy pijemy Alveo . Mojemu ojcu bardzo pomógł na cukrzycę a mi głównie na cholesterol. Zdobyliśmy dobre doświadczenie i z tego powodu polecam go

Elżbieta Załęcka
Wrocław


W 1997 stwierdzono u mnie cukrzyca typu II. Zasugerowano żebym uczęszczała na spotkania dyskusyjne o cukrzycy. Dowiedziałam się tam o strasznych efektach choroby , które mogą się zdarzyć. Byłam tylko na dwóch spotkaniach ponieważ mnie przestraszyły. Opowiedziałam moją historię przyjacielowi, który pracuje w Stanach Zjednoczonych a on przysłał mi email z informacją że wyśle mi Alveo Otrzymałam je w sierpniu 1997 w czasie kiedy Alveo jeszcze nie był dostępny w Polsce.
Poczytałam o Alveo w internecie i informacje zdawały się być bardziej pozytywne niż jakiekolwiek inne informacje które dostawałam z różnych innych źródeł, włącznie z moim doktorem. Nie brałam innych leków i zanim skończyłam trzy butelki mój poziom cukru spadł.Poziom cukru we krwi utrzymuje się w granicach 5 do 6. Jestem od ubiegłego roku mężatką i kiedy odwiedziłam razem z mężem jego doktora, Max poprosił, żeby on zrobił próbę na moją cukrzycę. Po próbach stwierdził zdecydowanie że nie mam cukrzycy. Pytał mnie o próby które miałam w 1997r i nie mógł znaleźć wyjaśnienia dlaczego teraz nie mam cukrzycy.
Powiedziałam mu o Alveo a on odpowiedział, że powinnam go nadal pić. Kontynuuję okresowe badania i jestem przekonana że Alveo może pomóc wielu ludziom na bardzo wiele problemów.

Damian P.
Sławno


Mam cukrzycę i pijąc miętowe ALVEO  poziom cukru we krwi obniżył się w ciągu trzech miesięcy od 7.3 do 6.2. Już nie łapią mnie także skurcze w nogach. Otwarte owrzodzenia na piętach które miałam od ośmiu  lat znikło!


Mirosława Paszkiewicz 70 lat
Warszawa


Od kilkudziesięciu lat choruję na cukrzycę insulinozależną i nadciśnienie tętnicze. Codziennie rano mierzę sobie poziom cukru we krwi i ciśnienie. Kiedy piję ALVEO poziom cukru stabilizuje się ”nie skacze” i obniża się znacznie z poziomu 120-150 jednostek na poniżej 100. Również obniża się i stabilizuje się poziom ciśnienia 145/85 z e 150-160. Odczuwam znaczne polepszenie samopoczucia, lepiej śpię, mam więcej energii.


Zobacz również artykuły PDF:(Do przeglądania plików wymagana jest przeglądarka plików PDF polecamy Foxit Reader program można ściągnąć klikając w ten link

Foxit Reader


Cukrzyca nieuleczalna choroba
Cukrzyca - historia Andrzeja Sakowskiego
Jak uniknąć cukrzycy
Cukrzyca- Cieszy nasz każdy dzień
Cukrzyca - endometrioza - Alveo w rodzinie

Cukrzyca - Trudna sztuka, by nauczyć się żyć

Cukrzyca choroba społeczna i cywilizacyjna

cukrzyca, dna moczowa, dyskopatia

Cukrzyca zapuszcza korzenie

Żywienie a choroby - dziecko, cukrzyca typu II

Przyczyny chorób, (trucizny - cukier, sól, biała mąka i ryż, krowie mleko)

Stopy mówią - refleksologia - cukrzyca - miażdżyca

Tagi: cukrzyca ciazowa, cukrzyca dieta, dieta w cukrzycy, cukrzyca w ciazy, cukrzyca ciezarnych, dieta przy cukrzycy, cukrzyca leczenie, cukrzyca przyczyny, cukrzyca dieta, cukrzyca dieta,
Strona niezależnego Dystrybutora nie jest własnością firmy Akuna Polska Sp. z o.o., która nie
ponosi odpowiedzialności za informacje na niej podane.