Stabilizacja finansowa - Akuna

Stabilizacja finansowa - AkunaStabilizacja finansowa, to drugie dobro preparatu Chociaż trudno w to uwierzyć, słynna aktorka - Dorota Stalińska, mimo odnoszonych od 30 lat ogromnych sukcesów artystycznych, dopiero dzięki Akunie zyskała finansowe bezpieczeństwo i szansę na spełnienie swoich marzeń.


- Moim prawdziwym obowiązkiem jest ocalić własne marzenia - mówi Dorota Stalińska. - Oczywiście wszystko w życiu jest sprawą wyboru - trzeba więc również płacić jakąś cenę za obraną przez siebie drogę. Przykładowo, kiedy decydowałam się na dziecko. zdawałam sobie sprawę, że moje życie będzie musiało się zmienić. Zrezygnowałam z wielu rzeczy bez żalu, ponieważ wychowanie syna było i nadal jest dla mnie najważniejsze - uświadamia Dorota.
Na drodze życiowej Doroty nie pojawiła się jednak podstawowa przeszkoda w postaci pytania: .co mam robić wżyciu?"
- Sukces towarzyszył mi od początku - Rok po studiach zrobiłam pierwsze samodzielne przedstawienie pt. _Tabu" nagrodzone główną nagrodą na Festiwalu Teatrów Jednego Aktora
w Toruniu, w kolejnym roku tę samą nagrodę dostałam za przedstawienie pt. „Żmija", dostałam też główną nagrodę na Festiwalu Piosenki Aktorskiej, nagrodę Zbyszka Cybulskiego i nagrodę Rektora PWST dla absolwenta. Który osiągnął największe sukcesy w czasie dwóch lat po ukończeniu studiów. A jednak, mimo tylu nagród, dałam sobie pięć lat na sprawdzenie, czy aktorstwo jest naprawdę moją drogą życiową Chciałam utwierdzić się w przekonaniu, ze dokonałam właściwego wyboru - dodaje.

Pasmo sukcesów
Dorocie udało się realizować swoje artystyczne marzenia. Niemal wszystko, czego się tknęła, odnosiło sukces. Mimo to. przez 30 lat pracy artystycznej, dzięki której osiągnięta status gwiazdy. Dorota nie uzyskała jednej, bardzo istotnej rzeczy - poczucia bezpieczeństwa finansowego. - Owszem potrafiłam zarobić dużo pieniędzy, ale tylko wtedy, kiedy mogłam grać... Kiedy leżałam w szpitalu po wypadku. z potrzaskanym kręgosłupem - wspomina - i nie wiadomo było, czy będę chodzić ...no cóż. jakoś nie pojawił się nikt z walizką pełną pieniędzy i nie powiedział: .Dorotko, taka jesteś utalentowana, ale nie możesz teraz grać, więc pewnie nie masz z czego opłacić rachunków". Nie pojawił się też nikt taki po moich dwóch operacjach strun głosowych, po operacji tarczycy, po operacji przepukliny, po przeszczepie kolana i po wielu innych moich wypadkach-przypadkach.
Mając pełne szuflady wszystkich możliwych nagród za wybitne role filmowe i teatralne... nie byłam w stanie zapewnić sobie i swojemu dziecku trwałego poczucia bezpieczeństwa finansowego.

Być jak ze stali
Nazwisko Stalińska doskonale pasuje do Doroty. To osoba ze stali, która nigdy się nie poddaje. - Od początku sama pracowałam na swój sukces. Już jako młoda dziewczyna zrezygnowałam z pracy na etacie w teatrze i założyłam własną działalność artystyczną. To nie był łatwy kawałek chleba, ale nikomu się nie musiałam nigdy podporządkowywać i zachowałam wolność dokonywania artystycznych wyborów. "Zrobić przedstawienie" brzmi wspaniale, ale co się za tym kryje? Walka. Ciągła walka o sponsorów, o koszt wynajęcia sali w teatrze i mnóstwo innych rzeczy. które określa się wspólnym mianem „organizacja". Zdarzało się, że po serii udanych przedstawień. kiedy rozliczałam pieniądze, zostawała mi ich śmieszna ilość - wspomina Dorota.
- Za cały trud włożony w organizację, za występ na scenie. To jest naprawdę frustrujące.
Nie ma chyba takiego kraju na świecie, gdzie aktorzy o statusie gwiazdy zmuszają się do grania w operach mydlanych czy prowadzenia nieciekawych imprez. Ja nigdy tego nie robiłam, ale jednocześnie wiem, co to jest strach przed nędzą. Dzisiejszy świat jest bardzo brutalny - także dla branży artystycznej. Tutaj po wielu sukcesach nie można sobie pozwolić na chwilowy nawet brak pracy. Oklaski cichną, światła gasną, kwiaty więdną, zostaje satysfakcja i stosy rachunków do zapłacenia - uświadamia Stalińska.

Bezpieczeństwo z Akuną
- Poczucie finansowego bezpieczeństwa dala mi dopiero praca w Akunie
- mówi Dorota - chociaż Akuną zainteresowałam się wyłącznie z powodów zdrowotnych.
Kłopoty ze zdrowiem towarzyszyły jej od dziecka. Jako siedmiolatka leżała w szpitalu z poważną wadą serca.


Tagi: finanse zdrowie akuna alveo
Strona niezależnego Dystrybutora nie jest własnością firmy Akuna Polska Sp. z o.o., która nie
ponosi odpowiedzialności za informacje na niej podane.