Nadzieja i Alveo ratują ludzkie życie

Nadzieja i Alveo ratują ludzkie życieW Polsce rocznie ginie na drogach około 8 tys. ludzi, około 70 tys. zostaje okaleczonych w wypadkach, ponad 40 procent ofiar to piesi, ponad 2 tys. to dzieci. Od lat próbuję dotrzeć do świadomości dorosłych i dzieci i wytłumaczyć im, dlaczego trzeba nosić odblaski.
Można dyskutować oczywiście na temat tragicznego stanu naszych dróg, piratów drogowych, pijanych kierowców, niekompetencji odpowiednich organów powołanych do dbałości o nasze bezpieczeństwo itp. Można. Ale co to da?? Czy te dyskusje zmniejszą liczbę ofiar??? Nie. Na pewno nie dlatego musimy ratować się sami!
Powinniśmy zatem zrozumieć, jak wiele w kwestii bezpieczeństwa na drodze zależy od nas samych.Oto parę sakramentalnych punktów, które musimy sobie wbić do głowy:
1. W Polsce istnieje ustawowy obowiązek noszenia odblasków przez dzieci do lat 15. To znaczy, że jeśli zostanie potrącone dziecko bez odblasku, jest to furtka dla ubezpieczyciela do niewypłacenia odszkodowania.
2. Człowiek bez odblasku, idący poboczem w ciemnym ubraniu, jest widoczny w światłach samochodu z 20 metrów.
3. Człowiek bez odblasku, idący poboczem w jasnym ubraniu, jest widoczny w światłach samochodu z 40 metrów.
4. Człowiek z odblaskiem, idący poboczem, jest widoczny z odległości 150-300 metrów.
5. Droga hamowania samochodu jadącego ze średnią prędkością - to 40 metrów.

Rachunek jest prosty. Bez odblasku nie dajemy kierowcy szansy na niepotrącenie nas. Wszyscy jeździmy samochodami i wiemy, jaki to okropny stres, kiedy tuż przed maska wyrasta niewidoczny wcześniej rowerzysta czy pieszy.
Od lat zatem namawiam firmy, aby zamiast wydawać pieniądze na niepotrzebne nikomu gadżety, zechciały inwestować w ludzkie życie, umieszczając swoją reklamę na elementach odblaskowych. Niestety, ciągle niewiele firm (a raczej ich prezesów) postrzega ten temat nie tylko jako ważny społecznie, ale również jako korzystny element do budowania swojego pozytywnego wizerunku w oczach społeczeństwa. Jestem zatem bardzo szczęśliwa, że prezesi Akuny nie tylko zrozumieli wagę tematu, ale przyjęli go jako kolejną swoją misję, jakże spójną z podstawową strategią firmy. Alveo ratuje ludzkie zdrowie, odblask ratuje zdrowe ludzkie życie.
Można więc powiedzieć, że z Akuną i Nadzieją = zdrowo i bezpiecznie. Wierzę głęboko, że nasze odblaski z hasłem ZDROWO i BEZPIECZNIE pomogą Państwu nie tylko odnieść sukces w budowaniu wielkiej, zdrowej rodziny Alveo, ale pozwolą i nam również uratować niejedno ludzkie życie. jak wiele istnień uda się nam uratować, zależy wyłącznie od tego, I jak wiele odblasków trafi za Waszym pośrednictwem do ludzi. A ponieważ od każdego kupionego przez Państwa odblasku firma Akuna przekazuje Fundacji Nadzieja bardzo konkretne pieniądze (znaczek 2 zł, opaska 3 zł, smycz 5 zł), będziemy mogli wyposażyć w odblaski i te dzieci, których rodziców na ich zakup nie stać.
Jest więc szansa, że wspólnymi siłami zrobimy to, czego nasz rząd od dawna zrobić nie może... Damy setkom tysięcy dzieci nadzieję na bezpieczny powrót do domu. Zważywszy, że pomimo ustawy nakładającej obowiązek noszenia odblasków, nigdzie tych odblasków kupić nie można, mamy ogromne pole do działania. A zatem niech Alveo będzie nie tylko promieniem zdrowia, ale i nadzieją „donoszenia" tegoż zdrowia do późnej starości.
Pozdrawiam serdecznie

Tagi: zdrowie nadzieja alveo bezpieczenstwo
Strona niezależnego Dystrybutora nie jest własnością firmy Akuna Polska Sp. z o.o., która nie
ponosi odpowiedzialności za informacje na niej podane.