Bogaty albo biedny Po prostu różni intelektualnie!

Bogaty albo biedny Po prostu różni intelektualnie!


Dawno temu Adam Smith powiedział: .Człowiek bywa bogaty lub ubogi w zależności od tego, w jakim stopniu stać go na zaspokojenie pierwszych potrzeb oraz na korzystanie z udogodnień I przyjemności ż-"'' Natomiast W.D. Wattles stwierdzi .Życie osiągnęło znaczący postęp i! się tak złożone, że nawet najbardziej przeciętni ludzie potrzebują dużego majątku, by żyć w sposób choćby zbliżony do tego, co określamy pełnią życia. Cokolwiek chwalebnego by rzec o ubóstwie, pozostaje faktem, ze nie da się żyć pełnią życia i odnosić sukcesów, o ile nie jesteś bogaty. Nikt nie jest w stanie rozwinąć w pełni swego talentu czy osiągnąć pełni rozwoju duchowego, o ile nie ma dużej ilości pieniędzy, bowiem, aby kształtować dusze czy rozwijać talent, potrzebujesz mnóstwa rzeczy - a więc także pieniędzy, aby je kupić. Człowiek rozwija swój umysł, duszę i ciało, czyniąc właściwy użytek z przedmiotów, a społeczeństwo jest tak zorganizowane, że aby stać się posiadaczem tych przedmiotów, musisz mieć pieniądze. A zatem, u podstaw wszelkiego postępu, rozwoju leży nauka bogacenia się" (Ptzyp. Red.)

Wszystko zaczyna się od myśli - wytwarzanych przez umysł. W każdej .sytuacji sięgasz do zasobów informacji zgromadzonych w swoim umyśle, żeby zdecydować, jak zareagować. Przypuśćmy na przykład, że rozważasz jakaś finansową okazję. Automatycznie sięgasz do segregatora o nazwie -.pieniądze" i na pod stawie jego zawartości decydujesz, co robić.. Wszystko, co możesz wtedy pomyśleć znajduje się w segregatorze „myśli o pieniądzach". Tylko ryle możesz pomyśleć. ile mieści się w twoim umyśle pod tą kategorią.
Podejmujesz decyzje na podstawie tego. co wydaje ci się logiczne, sensowne i odpowiednie dla ciebie w danym momencie. Dokonujesz, jak sądzisz, słusznego wyboru. Jednak problem w tym, że twój słuszny wybór wcale nie musi prowadzić do sukcesu. W istocie to. co wydaje ci się całkiem sensowne, może prowadzić do całkiem kiepskich wyników.


Możesz zdecydować się myśleć w sposób, który pomoże ci osiągnąć szczęście i sukces, zamiast w sposób, który cię od szczęścia i sukcesu oddala.

Ludzie bogaci myślą inaczej niż ludzie biedni i z klasy średniej. Myślą, inaczej o pieniądzach, bogactwie, o samym sobie, o innych ludziach i o praktycznie każdym aspekcie życia.
Jeśli chcesz dojść do bogactwa, musisz być przekonany, że kierujesz swoim życiem, zwłaszcza życiem finansowym. Ji-sli nie masz takiego przekonania, to znaczy, że w głębi duszy uważasz, Że masz niewielką kontrolę nad swoim życiem, a zatem w niewielkim stopniu, jeśli w ogóle, decydujesz o swoim sukcesie finansowym. Taka postawa nie doprowadzi cię do bogactwa.
Czy zauważyłeś, że to zwykle ludzie biedni wydają fortunę, grając na loterii? W sobotę wieczór siedzą przykuci do telewizora i podekscytowani obserwują losowanie, mając nadzieję, że bogactwo „spłynie" na nich właśnie tym razem. Oczywiście, każdy chciałby wygrać na loterii i nawet ludzie bogaci od czasu do czasu grają dla zabawy. Ale po pierwsze, nie wydają potowy swoich dochodów na kupony, a po drugie, wygrana na loterii nie stanowi ich głównej „strategii" dochodzenia do bogactwa. Musisz być przekonany, że 10 ty tworzysz swój sukces, że to ty tworzysz swoją przeciętność, i że to ty tworzysz trudności, jakie masz z pieniędzmi. Świadomie lub nieświadomie, ale zawsze ty.


Najważniejszym powodem, dla którego ludzie nie osiągają tego, co chcą, jest to, że sami nie wiedzą czego chcą.

Zapytaj ludzi, czy chcą być bogaci, a większość spojrzy na ciebie, jakbyś oszalał. „Jasne, że chcemy być bogaci", powiedzą. Jednak prawda jest taka. że większość ludzi tak naprawdę nie chce być bogata. Dlaczego? Dlatego, że w swojej podświadomości mają wiele negatywnych myśli o bogactwie, które mówią im, że jest coś niedobrego w byciu bogatym. To znaczy, że wewnętrzne komunikat)1 tych osób na temat bogactwa są sprzeczne. Z jednej strony ich umysł radośnie ich zachęca: „Posiadanie większych pieniędzy sprawi, że życie stanie się znacznie przyjemniejsze". Ale z drugiej strony krzyczy: _No tak. ale będę musiał pracować jak wól! Co to za przyjemność?". Z jednej strony mówi: „Będę mógł podróżować po świecie". Ale z drugiej strony wtrąca: „No tak, i wszyscy na świecie będą czegoś ode mnie chcieli". Te mieszane komunikaty mogą wydawać się dość niewinne, ale w istocie są jednym z głównych powodów, dla których większość ludzi nigdy nie dochodzi do bogactwa.
Bogaci stawiają sprawę jasno - chcą bogactwa. Są niezachwiani w tym pragnieniu. Są absolutnie zdecydowani na to, żeby tworzyć bogactwo. Jeśli tylko jest to legalne i etyczne, zrobią wszystko, by dojść do wielkich pieniędzy. Bogaci nie wysyłają sprzecznych komunikatów do świata. Takie komunikaty wysyłają biedni.


Bogaci chętnie promują siebie i swoją wartość. Biedni myślij negatywnie o promocji i sprzedaży.


Ludzie mają problem z promocją i sprzedażą. Niechęć do promowania się jest jedną z największych przeszkód na drodze do sukcesu. Ludzie, którzy mają kłopot z promocją i sprzedażą, z reguły klepią biedę. To jasne. Jak możesz uzyskać duży dochód w swojej firmie lub jako przedstawiciel innej firmy, jeśli nie jesteś gotów poinformować ludzi o tym, że twój produkt lub twoja usługa w ogóle istnieje?
Niemal wszyscy bogaci potrafią świetnie się promować. Są gotowi reklamować swoje produkty, usługi i pomysły z pasją i entuzjazmem. Co więcej, potrafią tak umiejętnie „opakować" swoją wartość, że staje się ona niezmiernie atrakcyjna. Jeśli sądzisz, że jest w tym coś złego. może sądzisz także, że powinno się zakazać kobietom robienia makijażu, a mężczyznom noszenia garniturów? Wszystko to przecież tylko „opakowanie".
Robert Kiyosaki. autor bestselleru „Bogaty ojciec, biedny ojciec" wskazuje, że każdy biznes, w tym pisanie książek, zależy od sprzedaży. Kiyosaki zauważa, że on sam znany jest jako autor najlepiej sprzedających się książek, a nie najlepiej napisanych. To pierwsze znacznie bardziej się opłaca.
Ludzie bogaci są z reguły liderami, a wszyscy liderzy potrafią różne rzeczy znakomicie promować. Aby zostać liderem, musisz mieć oczywiście swoich zwolenników i stronników, a to oznacza, że musisz umieć przekonywać, inspirować i motywować ludzi, żeby podzielili twoją wizję. Nawet prezydent Stanów Zjednoczonych musi ciągle „sprzedawać" swoje pomysły zwykłym obywatelom, członkom Kongresu, a nawet własnej partii, żeby móc je realizować. A długo zanim to będzie
w ogóle możliwe, musi najpierw przekonać ludzi do siebie, bo inaczej nie zostanie wybrany.
Krótko mówiąc, każdy lider, który nie potrafi lub nie chce różnych rzeczy promować, nie będzie długo liderem, czy to w polityce, biznesie, sporcie, czy nawet w domu jako rodzic. Mówię o tym tak długo, bo liderzy zarabiają znacznie więcej niż ich zwolennicy!


Bogaci dbają o to, żeby pieniądze ciężko na nich pracowały. Biedni ciężko pracują na swoje pieniądze.


Jeśli jesteś jak większość ludzi, to gdy dorastałeś, wpojono ci. że „musisz ciężko pracować na :»woje pieniądze". Natomiast istnieje duże prawdopodobieństwo. że nic wpojono ci wtedy, że równie ważne jest, żeby sprawić, aby twoje pieniądze „ciężko pracowały na ciebie".
Bez wątpienia ciężka praca jest ważna, ale sama ciężka praca nigdy nie sprawi, że staniesz się bogaty. Skąd o tym możemy wiedzieć? Rozejrzyj się po świecie. Miliony - nie. miliardy! - ludzi harują całymi dniami, a nawet nocami, wypruwając sobie żyły. Czy wszyscy są bogaci? Nie! Czy większość z nich jest bogata? Nie Czy wielu z nich jest bogatych? Nie! Większość jest goła lub niemal goła. Z drugiej strony, kto wyleguje się w ekskluzywnych klubach na całym świecie? Kto spędza popołudnia, grając w golfa. tenisa lub żeglując na jachcie? Kto spędza całe dnie na zakupach. a w weekendy wyjeżdża za miasto? Możesz zgadywać trzy razy. a pierwsze dwa strzały się nie liczą. Bogaci, oto kto! Więc wyjaśnijmy to sobie: koncepcja, że musisz ciężko pracować, aby się wzbogacić, jest fałszywa!
Tak. z mojego doświadczenia wynika, że musisz ciężko pracować na swoje pieniądze. Jednak dla ludzi bogatych jest to sytuacja przejściowa. Dla ludzi biednych jest to trwały stan. Ludzie bogaci rozumieją, że ty musisz ciężko pracować do momentu, gdy twoje pieniądze będą pracować dostatecznie ciężko, żeby ciebie zastąpić. Rozumieją, że im więcej będą pracować twoje pieniądze, tym mniej sam będziesz musiał pracować.
Pamiętaj, pieniądze to energia. Większość ludzi wkłada energię pracy i wyciąga energię pieniędzy. Ludzie, którzy osiągnęli wolność finansową, nauczyli się, jak zastąpić swój wkład energii pracy innymi formami energii. Te formy obejmują pracę innych ludzi, pracę systemów biznesowych i pracę kapitału inwestycyjnego. I znowu. najpierw ciężko pracujesz na swoje pieniądze, a potem pozwalasz, by pieniądze ciężko pracowały na ciebie.
Sukcesu można się nauczyć. Możesz się nauczyć, jak odnieść sukces w każdej dziedzinie. Jeśli chcesz zostać świetnym golfistą. możesz się nauczyć, jak tego dokonać. Jeśli chcesz zostać wspaniałym pianistą, możesz się nauczyć, jak to sprawić. Jeśli chcesz być bogaty, możesz się nauczyć, co trzeba zrobić.


Nie ma znaczenia, w którym miejscu teraz jesteś. Nie ma znaczenia, z jakiego miejsca zaczynasz. Ważne jest, żebyś Był gotów się uczyć.

Tagi: filozofia spoleczenstwo,zycie kariera
Strona niezależnego Dystrybutora nie jest własnością firmy Akuna Polska Sp. z o.o., która nie
ponosi odpowiedzialności za informacje na niej podane.